تاریخ : دوشنبه 16 مرداد 1396     |     کد : 203

بازدید هیئت دو نفره نمایندگان EMRO از برنامه های سلامت جمعیت و خانواده در تبریز

مهین داهیم، رئیس گروه کارشناسان سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس مرکز بهداشت استان هدف از این بازدید را بررسی و ارزیابی روند خدمات رسانی به نوجوانان، جوانان و مدارس در ایران عنوان نمود

خانم دکتر جامیلا الریبی، مشاور منطقه ای سلامت کودکان و نوجوانان دفتر منطقه مدیترانه شرقی سازمان بهداشت جهانی (EMRO) به همراه دکتر مجذوبه طاهری ریس اداره سلامت نوجوانان و مدارس وزارت بهداشت در تاریخ 7 مرداد 96 از مدرسه مروج سلامت ۵ ستاره مهدیه شاهد تبریز بازدید نمودند. بازدید از یکی از مراکز دوستدار سالمندان نیز از دیگر برنامه های روز اول این سفر بود.
مهین داهیم، رئیس گروه کارشناسان سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس مرکز بهداشت استان هدف از این بازدید را بررسی و ارزیابی روند خدمات رسانی به نوجوانان، جوانان و مدارس در ایران عنوان نمود.
دکتر الریبی در این بازدید ضمن تشکر از فعالیتهای هر دو ارگان آموزش و پرورش و دانشگاه علوم پزشکی تبریز در راستای ارتقاء مدارس مروج سلامت همکاری های سایر ادارت و ارگانهای درگیر در این برنامه را خواستار شدند. ایشان روند اجرای برنامه ها را در تبریز همسو با انتظارات سازمان جهانی بهداشت دانسته و با اشاره به تعیین کننده های سلامت نوجوانان و علل مرگ و میر این گروه سنی، مداخله در این زمینه را خواستار شدند.
گفتنی است در این بازدید شایگان مهر کارشناس سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس مرکز بهداشت استان نیز با ارائه گزارش جامع از نحوه اجرای برنامه ها و خدمات رسانی به این گروه هدف، نماینده سازمان بهداشت جهانی را در جریان فعالیتها قرار دادند.
همچنین در روز دوم این بازدید خانم دکتر ماها الاداوی، رئیس حفاظت بهداشت و ارتقاء سلامت دفتر مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت نیز ضمن سفر به تبریز و بازدید از بخشهای NICU و زایمان مرکز آموزشی درمانی الزهرا آمادگی سازمان جهانی بهداشت جهت کمک به ارتقای امور بهداشتی و درمانی مادران باردار و نوزادان را اعلام نمودند.نوشته شده در   دوشنبه 16 مرداد 1396  ساعت  13:28   توسط   فاطمه ذابح جمشیدی   
ویرایش شده در دوشنبه 16 مرداد 1396 ساعت 13:36 توسط فاطمه ذابح جمشیدی
PDF چاپ بازگشت
نظرات شما :